livsane-lactoactive-daily-immune

LIVSANE Lactoactive Daily & Immune

20 капсули

Лактоактив капсули за секојдневно подобрување на имунитет содржат млечно – киселински бактерии кои стигнуваат до цревата. Дозирање – 1 капсула на ден.

argan-oil

Lea Argan oil – природен еликсир на убавината и негата!

Новото органско сертифицирано арганово масло на LEA е 100% чисто и органско масло кое е познато по неговите антиоксидантни карактеристики. Содржи големи количини на витамин Е кој е неопходен за здрава коса и кожа.

venogel

Venogel

75ml

Веногелот помага кај проширени вени, ги намалува болките, чувство на тежина и замор во нозете и ја подобрува циркулацијата. Екстрактот од дивиот костен го подобрува капиларниот крвоток и протокот на венската крв,го намалува собирањето на течностите во ткивото, што резултира со антиинфламаторен ефект. Присуството на етерични масла од лаванда и рузмарин дејствува рубефациентно.

slimfit

Slim fit

чај 20 x 1,5 g

Активните компоненти на кора од крковина и лист од сена ја потикнуваат работата на дебелото црево и со тоа го потикнуваат неговото празнење. Етеричните масла на ким, нане, цвет на камилица и анасон го подобруваат ослободувањето од гасови. Сладкиот корен е лесен пургатив па и тој допринесува за празнење на цревата. Плодот од смрека содржи етерични масла кои влијаат на зголемено излачување на урина. Со регулација на столицата не се внесуваат прекумерни калории. Додека пак со зголемено излачување на течностите се регулира телесната тежина.

sleep-more

SleepMore®

15 филм-обложени таблети

За брз почеток на сонот

За мирен и опуштен сон

За брз почеток на сонот, за мирен и опуштен сон. Додаток на исхрана со мелатонин, валеријана и хмељ кој помага во олеснување на проблемите со несоницата. Синергистичното дејствување и оптималната доза на состојки обезбедуваат подобар ефект во терапија на несоница како и комфорно дозирање.

laksamol

Laksamol

30 кесички со вкус на портокал

ЗА ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ОРГАНИЗМОТ И РЕДОВНО ПРАЗНЕЊЕ НА ЦРЕВАТА *на нежен начин помага при констипација *не предизвикува грчеви *природни состојки кои не предизвикуваат навикнување.

chymoral

Chymoral гастрорезистентни таблети

ОРИГИНАЛОТ Е САМО ЕДЕН!

beta-caroten

SYNERGY Beta carotene

60 капсули

Ја штити кожата од штетно влијание на УВ зраците и е неопходен за создавање на пигментот мелатонин кој пак е неопходен за нормално потемнување на кожата.

doctors-spf30

DOCTOR’S SPF 30 млеко за сончање

За сончање без иритации и изгореници. Водоотпорно, погодно особено за чувствителна кожа склона кон алергии. Успешно ја штити и нежната детска кожа од штетните сончеви зраци.

doctors-spf40

DOCTOR’S SPF 40 млеко за сончање

За сончање без иритации и изгореници. Водоотпорно, погодно особено за чувствителна кожа склона кон алергии. Успешно ја штити и нежната детска кожа од штетните сончеви зраци.

doctors-spf50

DOCTOR’S SPF 50 млеко за сончање

За сончање без иритации и изгореници. Водоотпорно, погодно особено за чувствителна кожа склона кон алергии. Успешно ја штити и нежната детска кожа од штетните сончеви зраци.

Пред употреба внимателно прочитаjте го упатството во пакувањето. За повеќе информации обратете се кај Вашиот лекар или фармацевт.

basketball jerseys cheap