Farmacistët
Kontakti

<< Prapa

SHEJK ME ÇOKOLLATË ME BANANA DHE GJALPË KIKKIRIKU

May 12, 2023SHËRBEHET PËR: 1 PERSON | PËRGATITJA: 5 MIN. | PËRBËRËSIT: 4 | VËSHTIRËSIA: 1.5/5

PËRBËRËSIT:
1 Banane: Mundësisht një banane e pjekur e ngrirë për ta mbajtur smuthin të këndshëm dhe të ftohtë dhe për t'i dhënë një ëmbëlsi natyrale.
• 1 lugë gjelle Livsane Slim Shake: Kjo shije e pasur çokollate vjen nga sasia e pasur e çokollatës në shejk
• Gjalpë kikiriku: Disa lugë gjalpë kikiriku natyral dhe kremoz e bën smuthin shumë më të shijshëm
• Ekstrakti i vaniljes: për pak më shumë shije
• Qumësht: Mos ngurroni të përdorni cilindo qumësht që ju pëlqen. Preferojmë qumësht bajamesh pa sheqer.

PËRGATITJA:
Në një blender të madh shtoni të gjithë përbërësit dhe përziejini për 1-2 minuta ose derisa të gjithë përbërësit të kombinohen mirë. Filloni me 1 lugë Livsane Slim Shake, por mos ngurroni të shtoni një tjetër nëse ju pëlqen çokollata shtesë. Nëse është e nevojshme, shtoni më shumë qumësht bajamesh për të holluar smuthin. Kjo recetë është për 1 person dhe mund ta dyfishoni sasinë dhe ta shërbeni edhe për dy persona.

Zëvendësues i një vakti me shije çokollate për kontrollin e peshës

Receta të përpiluara nga:
Kate - Lily’s Daughter | @lilys.daughter.kitchen (instagram)
I SHPEJT, I SHIJSHËM, I SHËNDETSHËM

Për lexim të hollësishëm të këtij teksti, shihni f.30 të botimit elektronik të revistës BETTY (Mars 2022).

KALKULATORI DIETIK

Me ndihmën e kalkulatorit të mëposhtëm mund të planifikoni vaktet e përditshme në mënyrë të shpejtë dhe të thjeshtë.

Zbuloni më shumë >>

HOROSKOPI MUJOR

Zbuloni horoskopin për muajin aktual.

Zbuloni më shumë >>