Farmacistët
Kontakti

Klikoni dhe lexoni

BETTY REVISTA | PRILL 2022

Zharko Kostiç – HIJESHIA E MENDIMIT POZITIV | Numri 97

Arkivi

BETTY REVISTA | PRILL 2022
April 1, 2022 Zbuloni më shumë >>
BETTY REVISTA | MARS 2022
March 1, 2022 Zbuloni më shumë >>
BETTY REVISTA | SHKURT 2021
February 1, 2022 Zbuloni më shumë >>
BETTY REVISTA | JANAR 2022
January 1, 2022 Zbuloni më shumë >>
BETTY REVISTA | DHJETOR 2021
December 1, 2021 Zbuloni më shumë >>
BETTY REVISTA | NËNTOR 2021
November 1, 2021 Zbuloni më shumë >>
BETTY REVISTA | TETOR 2021
October 1, 2021 Zbuloni më shumë >>
BETTY REVISTA | SHTATOR 2021
September 1, 2021 Zbuloni më shumë >>
BETTY REVISTA | GUSHT 2021
August 1, 2021 Zbuloni më shumë >>
BETTY REVISTA | KORRIK 2021
July 1, 2021 Zbuloni më shumë >>
BETTY REVISTA | QERSHOR 2021
June 1, 2021 Zbuloni më shumë >>
BETTY REVISTA | MAJ 2021
May 1, 2021 Zbuloni më shumë >>

KALKULATORI DIETIK

Me ndihmën e kalkulatorit të mëposhtëm mund të planifikoni vaktet e përditshme në mënyrë të shpejtë dhe të thjeshtë

Zbuloni më shumë >>

HOROSKOPI MUJOR

Zbuloni horoskopin për muajin aktual.

Zbuloni më shumë >>

Këshilla për shëndetin tuaj

Simptomat e para që tregojnë probleme me kistet

• Fryrje dhe ndjesi presioni në stomak • Dhimbje legeni para ose gjatë menstruacioneve • Dhimbje në pjesën e poshtme të shpinës • Gjoks të ndjeshëm • Përzjerje dhe të vjella • Gjakderdhje e çrregullt ose e bollshme • Dhimbje legeni gjatë aktit seksual • Temperaturë, marramendje, frymëmarrje e shpejtë Për lexim të hollësishëm të […]

BETTY Jetë e shëndetshme – receta

1. Sallatë me mollë, shegë dhe bajame Përbërësit: • 6 filxhanë marule • 1 filxhan bajame • 2 mollë • ½ filxhan djathë feta • ¾ filxhan kokrra shege Përgatitja: Pritini mollët në kubikë dhe përzieni me marulen, bajamet, djathin feta gjithashtu të prerë në kubikë dhe kokrrat e shegës. Në fund spërkateni me lëng […]

Ftohja dhe kongjestion i hundës

Mr. Jasmina Avdiq Infeksionet respiratore janë ndoshta arsyeja më e zakonshme pse pacientët vizitojnë mjekun e tyre të familjes. Edhe pse ndodhin gjatë gjithë vitit, periudha vjeshtë-dimër është stina kur ftohjet dhe sëmundjet e tjera të frymëmarrjes janë më të shpeshta. Shkak për këtë janë kushtet në të cilat gjendemi, si hapësirat e mbyllura, dhomat […]

Si shfaqet limfedema?

Bojana Bozhinovska Fizioterapist i diplomuar Terapist limfederm i certifikuar PRO MEDIKA Sistemi limfatik është një rrugë përmes së cilës lëngu i tepërt mblidhet dhe transportohet nga hapësira ndërqelizore dhe kthehet në qarkullimin venoz. Limfedema është akumulimi i lëngjeve të pasura me proteina në indet e buta, i cili shoqërohet me ënjtje dhe shkakton inflamacion kronik […]