Фармацевти
Контакт

<< Назад

Природни третмани како да третирате изгореници од сонце

август 3, 2022  1. СОДА ЗА ГОТВЕЊЕ: Магична состојка e совршен домашен лек за изгореници поради нејзините анти-инфламаторни својства!

  2. ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ: Оцетот, особено јаболковиот може да ја врати PH вредноста на кожата во нормала и го забрзува процесот на заздравување!

  3. КРАСТАВИЦА: Мора да сте ја виделе и пробале популарната практика на ставање крацтавица на вашите очи за да ви помогне околу темните кругови!

  4. АЛОЕ ВЕРА: Чудесното растение кое што е познато како “еликсир на животот” е познато како едно од најдобрите состојки за грижа на лицето, како и за игореници од сонце!


За детално читање на овој текст, погледнете на 28-29 стр. во електронското издание на BETTY магазин (Август 2022).

ДИЕТАЛЕН КАЛКУЛАТОР

Со помош на долниот калкулатор можете на брз и едноставен начин да ги испланирате вашите дневни оброци

Дознај повеќе >>

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП

Дознајте го хороскопот за тековниот месец.

Дознај повеќе >>