Фармацевти
Контакт

Промоции

Наша препорака

ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ГИ ИЗДВОЈУВАМЕ СЛЕДНИТЕ ПРОМОЦИИ

Овој месец издвојуваме

SUPPLEMENT-B сируп (150 ml)

Најважни витамини и минерали за растот и развојот кај децата: • Витамин B1, B2, B3, B5, B6, B12, D3; • Шипка, содржи природен витамин Ц (70%); • Сув екстракт од корен на астрагал и морков; • Сув екстракт од банана и пченица;

ELECTROLIT (ќесичкa со вкус на портокал)

Витамини и минерални соли, кои помагаат при: • зголемено губење на течности; • повраќање; • дијареа; • недостаток на нутриенти;

PROBIOTIC® FORTE (10 капсули за перорална употреба)

Содржи оптимална комбинација на пробиотски квасец кој се нарекува Saccharomyces boulardii и 3 соја на пробиотски бактерии со синергистичко дејство. Во цревната флора на човекот, овие пробиотски микроорганизми со својата активност допринесуваат во зачувувањето на здравјето и функциите на дигестивниот тракт, посебно во случаите опасност од нарушување на цревниот баланс (акутен пролив или пролив предизвикан од употреба на антибиотици).

PROBIOKID IMMUNO® (10 ќесички)

За јакнење на детскиот имунитет. ProbioKid Immuno на природен начин го зајакнува имунитетот кај деца: склони кон алергии, склони кон чести инфекции, кои се движат во колективи (градинки, училишта), често примаат антибиотици. Само 1 кесичка на ден. Погоден за лица со дијабетес. Не содржи глутен.

Oligogal® Zn + Vitamin C (30 капсули)

Додаток на исхрана, дополнителен извор на цинк Zn и витамин C за нормална функција на имуниот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес.

Алое Вера гел со екстракт од аронија – 99,5% (2 + 1 ГРАТИС)

Концентриран гел од сертифицирано органско алое, збогатен со антиоксиданти, природен штит на здравјето кој го јакне имунитетот!

ДАЛЕРОН СУСПЕНЗИЈА (за деца и возрасни 0+)

Против болки и покачена телесна температура кај деца и новородени. Со пријатен вкус на ананас. Лесно и прецизно дозирање со вметнат дозирен шприц.

Линекс (16 тврди капсули)

ЛИНЕКС е ПРОБИОТИК кој се употребува за превенција и дополнително лекување на пролив, метеоризам (надуеност) и други стомачни пореметувања, кои настануваат поради нарушување на рамнотежата на цревната микрофлора.

Пантенол маст (30gr.)

ПАНТЕНОЛ маст е наменета за нега и заштита на кожата, за подобро зараснување на рани и изгореници, ублажување на тегобите настанати како последица на прекумерно сончање, за суви, испукани усни и кожа, кај доилките за нега на брадавици на дојките.

Пантенол крем (30gr.)

ПАНТЕНОЛ крем е наменет за нега и заштита на кожата, за подобро зараснување на рани и изгореници, ублажување на тегобите настанати како последица на прекумерно сончање, за суви, испукани усни и кожа, кај доилките за нега на брадавици на дојките.

Магнезиум 300 Директ (20 ќесички)

Врвен квалитет и оптимална доза на Магнезиум со пријатен вкус на портокал.

DOCTOR’S SPF 40 Млеко за сончање (300ml)

Содржи УВА + УВБ + ИР Филтери. Единствен е на пазарот со заштитни филтери од инфрацрвени зрачења и штити четри пати повеќе од сите други; • Водоотпорно; • За целата фамилија; • Лесно се нанесува; • Брзо се впива и не остава масни траги;

DOCTOR’S SPF50+ Крема за лице (200ml)

Содржи УВА + УВБ + ИР Филтери. Единствен е на пазарот со заштитни филтери од инфрацрвени зрачења и штити четри пати повеќе од сите други; • Водоотпорно; • За целата фамилија; • Лесно се нанесува; • Брзо се впива и не остава масни траги;

DOCTOR’S респираторна (маска за возрасни)

Сертифицирана ФФП2 Антиалергиска респираторна маска за безбедно дишење со филтери од активен јаглен и издувен вентил. “А“ Класа степен на заштита.