Фармацевти
Контакт

Кликнете и прочитајте

BETTY МАГАЗИН | ДЕКЕМВРИ 2023

Ексклузивно интервју со Катарина Ивановска | Број 117

Архива

BETTY МАГАЗИН | ДЕКЕМВРИ 2023
декември 1, 2023 Дознај повеќе >>
BETTY МАГАЗИН | НОЕМВРИ 2023
ноември 1, 2023 Дознај повеќе >>
BETTY МАГАЗИН | ОКТОМВРИ 2023
октомври 1, 2023 Дознај повеќе >>
BETTY МАГАЗИН | СЕПТЕМВРИ 2023
септември 1, 2023 Дознај повеќе >>
BETTY МАГАЗИН | АВГУСТ 2023
август 1, 2023 Дознај повеќе >>
BETTY МАГАЗИН | ЈУЛИ 2023
јули 1, 2023 Дознај повеќе >>
BETTY МАГАЗИН | ЈУНИ 2023
јуни 1, 2023 Дознај повеќе >>
BETTY МАГАЗИН | MAJ 2023
мај 2, 2023 Дознај повеќе >>
BETTY МАГАЗИН | АПРИЛ 2023
април 18, 2023 Дознај повеќе >>
BETTY МАГАЗИН | МАРТ 2023
Дознај повеќе >>
BETTY МАГАЗИН | ФЕВРУАРИ 2023
Дознај повеќе >>
BETTY МАГАЗИН | ЈАНУАРИ 2023
декември 31, 2022 Дознај повеќе >>

ДИЕТАЛЕН КАЛКУЛАТОР

Со помош на долниот калкулатор можете на брз и едноставен начин да ги испланирате вашите дневни оброци

Дознај повеќе >>

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП

Дознајте го хороскопот за тековниот месец.

Дознај повеќе >>

Совети за вашето здравје

Betty Рецепта: Здраво пржено пилешко

СОСТОЈКИ: • 65гр кафеав басмати ориз • 2 лажички масло од репка • 15гр ѓумбир, излупен и исечен на тенки стапчиња • 2 мали црвени главици кромид (160гр), исечкани на коцки • 160гр брокула искршена на цветчиња, стеблата ситно сецкани • 2 моркови (160гр), преполовени по должина, а потоа исечени на дијагонални парчиња • 1 […]

Betty Рецепта: Здрави њоки

СОСТОЈКИ: • 1 лажиче маслиново масло • 1 црвен кромид, ситно сецкан • 2 чешниња лук, ситно сецкани • 1 лажица доматно пире • 400гр лименка бел грав (користевме путер грав) • 400гр лименка сечкани домати • 100гр замрзнат спанаќ • 400гр пакување свежи њоки • 2 лажици крем со намалена маснотија • 25гр пармезан […]

Предновогодишна еуфорија

Пишува: Сеида Џигал Во време на предновогодишната еуфорија луѓето често чувствуваат восхит, надеж и возбуда, што може да придонесе за подобро расположение и општа позитивна атмосфера. Планирањето средби, социјални моменти и посакувањето нов почеток можат да создадат чувство на оптимизам кај луѓето. Да, новогодишната еуфорија може да предизвика ослободување на хормонот на среќа, серотонин. Планирањето […]

Како да го подготвите телото физички за скијање

Пишува: Сеида Џигал Подготовката на телото за скијање вклучува неколку физички аспекти. Прво, тренирањето на мускулната снага е важно за контрола и стабилност на скиите. Вежбањето со фокус на нозете, крстосување и различни мускулни групи, особено квадрицепсите и абдоминалните мускули, може да помогне во подготовката. Второ, флексибилноста е клучна. Различни вежби за истегнување и повеќедневни […]