Фармацевти
Контакт

<< Назад

Чоколаден шејк од банана и путер од кикирики

мај 9, 2023СЕРВИРАЊА: 1 ЛИЦЕ | ПОДГОТОВКА: 5 МИН. | СОСТОЈКИ: 4 | ТЕШКОТИЈА: 1.5/5 

СОСТОЈКИ:
• 1 Банана: По можност замрзната зрела банана за да го одржи смутито убаво и ладно и да му даде природна сладост
• 1 лажица Livsane Slim Shake: Тој богат вкус на чоколадо доаѓа од богатото количество на чоколадо од шејкот
• Путер од кикирики: Неколку лажици природен, кремаст путер од кикирики го прават смутито многу повкусно
• Екстракт од ванила: За малку дополнително засилување на вкусот
• Млеко: Слободно користете какво млеко сакате. Ние преферираме незасладено бадемово млеко.

ПОДГОТОВКА:
Во голем блендер додадете ги сите состојки и блендирајте на високо ниво 1-2 минути или додека сите состојки се соединат убаво. Започнете со 1 лажица Livsane Slim Shake, но слободно додадете уште една ако ви се допаѓа дополнително чоколадо. Доколку е потребно, додадете уште бадемово млеко за да се разреди смутито. Овој рецепт е за 1 личност а можете слободно да го удвоите количеството и да послужите за двајца.

Заменски оброк со вкус на чоколадо за контрола на телесната тежина

Рецепттата е составена од:
Кате - Lily’s Daughter | @lilys.daughter.kitchen (instagram)
БРЗО, ВКУСНО, ЗДРАВО!

За детално читање на овој текст, погледнете на 30 стр. во електронското издание на BETTY магазин (Март 2023).

ДИЕТАЛЕН КАЛКУЛАТОР

Со помош на долниот калкулатор можете на брз и едноставен начин да ги испланирате вашите дневни оброци

Дознај повеќе >>

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП

Дознајте го хороскопот за тековниот месец.

Дознај повеќе >>