Фармацевти
Контакт

<< Назад

Јарец

Јарците ќе ги обземе божиќното расположение на почетокот на овој месец. Ќе сакате да се сретнете со целото семејство и вашите пријатели. Ќе се чувствувате среќни и исполнети кога сте опкружени со луѓе и сакате да им дадете многу на другите. Силно ќе ги чувствувате и вашите родителски инстинкти, па ако имате деца, ќе поминувате со нив онолку време колку што е можно. Однесете ги на кино или на планина и вратете се во детството со нив. Понатаму, идеално време е да се надминете себеси и да пробате нешто ново од кое нормално би се преплашиле.

Иако јарците не сакаат големи социјални настани, во декември ќе биде малку поинаку. Празниците, семејните собири и корпоративните забави ќе ве натераат да ја напуштите вашата комфорна зона и на почетокот ќе ви биде многу непријатно, но штом ќе пристигнете, ќе бидете под влијание на Меркур, па веројатно ќе бидете во центарот на вниманието, па дури и ќе уживате.

Генерално, овој месец ќе бидете многу горди на себе затоа што брилијантно ќе се справите со сите ваши обврски и ќе бидете огромна поддршка за вашите најблиски.