Фармацевти
Контакт

<< Назад

Препорака на месецот – маj 2016

[vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/01/L-carnitine.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]L-Carnitine[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]+ зелен чај
шумливи таблети[/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Додатокот во исхраната Л-карнитин помага во процесот на слабеење и ослободува енергија на клеточно ниво. EGCG активната состојка од екстракт од зелен чај помага при губење на тежината, така што ја потиснува синтезата на масни киселини и ензими одговорни за складирање на мастите во телото.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”30″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/Colgate.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]Colgate® Maximum Cavity Protection plus Sugar Acid Neutraliser комплет[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”][/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Единствена паста за заби со флуор и Sugar Acid NeutraliserTM технологија. Ги неутрализира киселините во плакот пред тие да им наштетат на забите, ја зајакнува глеѓта и го намалува раниот кариес за половина.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”30″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/EmuOil.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]Emu Tracks[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]100% масло од ему 50 ml [/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Emu Tracks 100% масло од ему, може да се употребува за сите можни состојби на кожата: алергии, црвенила, лузни, стрии, брчки, псоријаза, егзема, изгореници, акни, флеки, розацеа, модринки, артритис.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”30″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/Silar.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]Silar пудра за стапала 200 ml
Silar спреј за стапала 100 ml[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”] [/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Антиперспирантни и дезодорирачки спреј и пудра за нозе, погодни за секојдневна нега и суви и свежи стапала. Со природни состојки, не содржат парабени.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”60″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/Viderm.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]NEOVIDERM comfort 100+[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]емулзија 75 ml[/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Нешто повеќе од кремите за сончање. Со своето двојно дејство овозможува максимална заштита од сонце (UVA 53,6 и UVB 131,8) и регенерација на веќе оштетената кожа. Безбедни за користење и за најмалите.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”60″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/Veet.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]Veet за депилација[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]20 ленти[/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Ленти наменети за ефикасно отстранување на влакната од телото. За мазни нозе без влакна и до 28 дена.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”60″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/Utisept.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]Utisept[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]30 капсули[/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Уроантисептик од природно потекло. Во рок од 24 часа ублажува болка и пецкање, често мокрење, непријатен мирис на урината. 1 капсула = 40 шолји чај од хибискус.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”60″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/Hartikol.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]Hartikol[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]30 капсули[/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Иновативен производ наменет за одржување на нормалното ниво на холестерол во крвта. Содржи сув екстракт од ферментиран црвен ориз и сув екстракт од лист од артичока.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”60″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/ProLife.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]Prolife[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]7 флакони x 10 ml суспензија[/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Современ регулатор на цревната микрофлора кој дејствува природно и нема
штетно дејство. Содржи пробиотик Bacillus coagulans и пребиотик глукоолигосахарид и препорачана доза на Б-витамини.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”60″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/Marisol.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]Marisol ectoin[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]спреј 50 ml[/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Назален спреј со специјално формулиран раствор на морска сол со ектоин – дава поддршка на имунолошкиот систем и штити од алергии.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”60″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/CalciumVitaC.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]Calciumvita C[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]10 ефервети[/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Шумливи таблети, содржат калциум и витамин Ц. Се препорачуваат при недостиг и состојби на зголемена потреба од калциум и витамин Ц.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”60″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/Proculin.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]PROCULIN®[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]капки за очи
[/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Proculin ги намалува симптомите на црвенило и на чешање на очите предизвикани од различни иританси, како: прашина, чад, смог, студенило, ветар, сонце, ТВ-зрачење, пливање, употреба на контактни леќи. Исто така, успешно ги отстранува симптомите од алергиско воспаление на очите.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”60″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/Acipan.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]Аципан контрол[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]14 таблети[/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Се употребува за краткотрајно лекување на симптомите на рефлукс (болка и печење во пределот на градите и кисел вкус во устата) кај возрасни лица.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”60″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/IbuprofenActiv.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]Ибупрофен Актив[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]400 mg, 10 таблети[/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Се употребува за ублажување на болка и воспаление при состојби како што се остеартритис, ревматоиден артритис, отечени зглобови, болки во грбот и истегнување.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider size=”60″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/Bilobil.jpg” margin_bottom=”20″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][mk_fancy_title tag_name=”h4″ color=”#393836″ size=”20″ margin_bottom=”0″ font_family=”none”]Билобил интенс[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”]20 капсули[/vc_column_text][vc_column_text disable_pattern=”false”]Капсулите Билобил интенс ја подобруваат церебралната циркулација и метаболизмот, задржувајќи ги интелектуалните способности. При нарушување на циркулација на екстремитетите, лекот го ублажува чувството на студ, бодежи, вкочанетост и болка при одење.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mk_padding_divider][mk_mini_callout]

Пред употреба внимателно прочитаjте го упатството во пакувањето. За повеќе информации обратете се кај Вашиот лекар или фармацевт.[/mk_mini_callout][mk_padding_divider size=”60″][vc_column_text disable_pattern=”false” margin_bottom=”60″]Архива од Препораки на месецот:
jyни | jули | август | септември | октомври | ноември | декември | jануари’16 | февруари’16 | март’16 | април’16[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]