diabil

ДИАБИЛ 30 меки желатински капсули

ЗА НОРМАЛНИ КОНЦЕНТРАЦИИ НА ГЛУКОЗА ВО КРВТА Хром пиколинат и екстракт од горчлива диња. Додаток на исхрана.

septolete

Септолете ® total 16 пастили

Септолете тотал – Целосен третман за болки во грлото. Септолете тотал содржи единствена комбинација на 2 активни сос-тојки кои овозможуваат тројно дејство:
– Брзо ја намалува болката
– Го намалува воспалението
– Дејствува против вируси, бактерии и габички.

septolete1

Septolete ® total спреј за уста, раствор 30 ml

Септолете тотал – Целосен третман за болки во грлото. Септолете тотал содржи единствена комбинација на 2 активни состојки кои овозможуваат тројно дејство:
– Брзо ја намалува болката
– Го намалува воспалението
– Дејствува против вируси, бактерии и габички

doctors

DOCTOR’S џебен инхалатор

Се препорачува кај затнат нос (настинки, ринитис, алергии), за секојдневна на-зална хигиена

echinavit-c

Echinavit C ® 100 m

Сирупот е избалан-сирана комбинација на екстракт од ехинацеа,тинктура
од тимијан, екстракт од корен на бел слез и витамин Ц. Се употребува за подобрување на имунитетот, почетни знаци на настинка и грип, за ублажување на кашлица.

bronhoklir

BRONHOKLIR сируп за суво кашлање
BRONHOKLIRсируп за искашлување

СТОП НА КАШЛИЦАТА
Билни сирупи на база од стандардизирани билни екстракти со висока ефикасност кои ги олеснуваат тегобите на кашлица и бронхитис од различно потекло. Јагликата и тимја-нот ги олеснуваат тегобите во продуктивна фаза на кашлица кога се излачува голема количина на слуз.
Бел слез се препорачува кај упорна, сува и надразнителна кашлица.

dr.viton-omega-3

Dr.Viton Omega-3 60 капсули

Ја подобрува општата состојба на организмот, го зголемува имунитетот, го регулира нивото на масти во крвта, го намалува ризикот од артериосклероза и го чува срцето и крвните садови.

geratherm

Geratherm ® безконтактен термометар

100% хигиенски
100% прецизно
100% пријатно

geratherm1

Geratherm ® дигитален термометар

Дигитален термометар
• за домашна употреба
• 100% водоотпорен
• со голем дисплеј
• со меморија

kurtplast-yaki-

KURTPLAST YAKI антиревматски фластер

Антиревматскиот фластер се лепи на болното место.

betty-glukozamin-so-hondroitin

BETTY ГЛУКОЗАМИН СО ХОНДРОИТИН
+ BETTY АНТИРЕВМАТСКА МАСТ

bettymultivitamini

BETTY МУЛТИВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ
+ BETTY ЧАЈ ОД БРУСНИЦА 30%

bettytsink

BETTY ЦИНК
+ BETTY ЧАЈ ОД ЖАЛФИЈА

Пред употреба внимателно прочитаjте го упатството во пакувањето. За повеќе информации обратете се кај Вашиот лекар или фармацевт.