Фармацевти
Контакт

Совети за здравје

Совети за Вашето здравје

Ракот на кожата може да се лекува, ако се открие рано!

Ракот на кожата може да се лекува, ако се открие...

Како да ги заштитиме очите во летниот период?

Летото е можеби омилениот период во годината, првин заради топлото...

Пробиотици и електролити – идеална комбинација при рехидратација и дијареа

Дијареата е состојба кога имаме нарушување на метаболитичките процеси во...

Облека за плажа

Модата не е прашање на облека, модата е во воздухот, родена над ветрот, морате да имате интуиција за неа, таа е на небото и на патот, рекла прочуената креаторка Коко Шанел

Категорија: Мода

март 21, 2015

Подгответе ја кожата за сончање

Пред одење на годишен одмор, направете пилинг на кожата и нахранете ја со креми според типот на кој му припаѓате, исхраната приспособете ја на жешките денови и не заборавајте на хидратацијата на организмот како надворешно така и од одвнатре

Категорија: Убавина

март 21, 2015

Физичка активност во бременоста

Без оглед дали трудницата пред бременоста вежбала или не, задолжително треба да се советува со својот лекар, кој мора да одобри физичка активност во текот на бременоста

Категорија: Спорт

март 21, 2015

BETTY магазин, март 2015

[mk_image src="https://betty.mk//wp-content/uploads/2015/08/Cover-mart.jpg" group="_general" margin_bottom="0" crop="false"][mk_fancy_title color="#15397f" size="30" font_weight="bold" font_style="inhert" margin_bottom="0" font_family="none"] Eye Cue бенд [/mk_fancy_title][mk_fancy_title tag_name="h3" color="#393836" size="20" font_weight="bold" font_style="inhert" margin_bottom="0" font_family="none"] Се стремиме да соз дадеме нешто што нас ќе нè изненади. Нашата оригиналност се крие во работата без цензура [/mk_fancy_title] Broj 13, март 2015 Бојана Симоновиќ По својата оригиналност отскокнуваат на македонската музичка сцена. Бојан Трајковски од бендот Eye [...]

Категорија: Списание BETTY

март 7, 2015

BETTY магазин, февруари 2015

[mk_image src="https://betty.mk//wp-content/uploads/2015/08/Cover-feb.jpg" group="_general" margin_bottom="0" crop="false"][mk_fancy_title color="#15397f" size="30" font_weight="bold" font_style="inhert" margin_bottom="0" font_family="none"] Висар Вишка [/mk_fancy_title][mk_fancy_title tag_name="h3" color="#393836" size="20" font_weight="bold" font_style="inhert" margin_bottom="0" font_family="none"] Сите улоги ми се при срце [/mk_fancy_title] Broj 12, февруари 2015 Би сакал да бидам дел од ист филм со Гери Олдман Бојана Симоновиќ Актерот кој сè почесто е дел од успешни странски филмски проекти, а поретко го среќаваме како глуми во [...]

Категорија: Списание BETTY

февруари 7, 2015

BETTY магазин, jануари 2015

[mk_image src="https://betty.mk//wp-content/uploads/2015/04/COver_jan.jpg" group="_general" margin_bottom="0" crop="false"][mk_fancy_title color="#15397f" size="30" font_weight="bold" font_style="inhert" margin_bottom="0" font_family="none"] Каролина Гочева [/mk_fancy_title][mk_fancy_title tag_name="h3" color="#393836" size="20" font_weight="bold" font_style="inhert" margin_bottom="0" font_family="none"] Драго ми е што песните на моите слушатели им влегуваат под кожа [/mk_fancy_title] Broj 11, jануари 2015 [mk_image src="https://betty.mk//wp-content/uploads/2016/05/App_MK_cover_jan_2015-1.jpg" image_size="full"]

Категорија: Списание BETTY

јануари 18, 2015

ЦИМЕТ

Циметот има лековити својства, пред сè, поради антигабичното и антибактериското дејство на етеричното масло (го забавува расипувањето на месото), па не нè чуди неговата употреба како зачин за јадења од месо во тропскиот климатски појас.

Категорија: Билки

јануари 14, 2015

Косата и стресот

Кога сме премногу изложени на стрес, клетките чија задача е да произведуваат пигмент кој ѝ дава боја на нашата коса исчезнуваат и не може да се регенерираат.

Категорија: Љубопитно

јануари 14, 2015

Сам свој шапкар

За среќен живот се потребни грст ориз и шешир од слама, вели една стара кинеска поговорка

Категорија: BETTY работилница

јануари 14, 2015

Заштита на кожата од сонце

Најдобра заштита од сонцето се постигнува со мачкање на кожата со креми со заштитен фактор и со избегнување на силното сонце меѓу 10 и 17 часот

Категорија: Здравje

јануари 13, 2015