Фармацевти
Контакт

Совети за здравје

Совети за Вашето здравје

КАПКА ЗДРАВЈЕ – Рицинусово масло

| Рицинусовото масло е многу корисно масло кое своите придобивки...

Време е за велосипед!

| Пролетта е идеално време кога временските услови ви дозволуваат...

Гранче против комарци

| Здодевните комарци и иритирачкото чешање од нивните каснувања се...

Меланом

Раното откривање е можно со клинички и дерматоскопски преглед, а во раните фази хирургијата нуди 100% излекување

Категорија: Здравje

август 4, 2015

Замастен црн дроб

Регулирање или лекување на скриена или примарна причина која предизвикала нарушување на функцијата на црниот дроб е од есенцијално значење, како и здрава исхрана, секојдневно физичко вежбање и природни лекови кои ја подобруваат регенерацијата на клетките и помагаат во отстранување на токсините кои го оштетуваат црниот дроб

Категорија: Здравje

август 4, 2015

BETTY магазин, август 2015

[vc_row][vc_column width=”1/2″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2015/08/Cover_aug_web.jpg” group=”_general” margin_bottom=”0″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][mk_fancy_title color=”#15397f” size=”30″ font_weight=”bold” font_style=”inhert” margin_bottom=”0″ font_family=”none”] САБИНА АЈРУЛА ТОЗИЈА [/mk_fancy_title][mk_fancy_title tag_name=”h3″ color=”#393836″ size=”20″ font_weight=”bold” font_style=”inhert” margin_bottom=”0″ font_family=”none”] Работата е радост и дава сила [/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”] Broj 18, август 2015 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1426063414431{margin-top: 30px !important;margin-bottom: 40px !important;}”][vc_column_text disable_pattern=”false”]РОЛЈИТЕ ВО „ВЕЛИЧЕСТВЕНИОТ“ И „СЕНКИ“ МИ СЕ НАЈГОЛЕМ УСПЕХ Бојана Симоновиќ Повеќе од 40 години стабилно просперира на актерската сцена, […]

Категорија: Списание BETTY

август 3, 2015

BETTY магазин, jули 2015

[vc_row][vc_column width=”1/2″][mk_image src=”https://betty.mk//wp-content/uploads/2015/06/Cover_july2015.jpg” group=”_general” margin_bottom=”0″ crop=”false”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][mk_fancy_title color=”#15397f” size=”30″ font_weight=”bold” font_style=”inhert” margin_bottom=”0″ font_family=”none”] Катарина Ивановска [/mk_fancy_title][mk_fancy_title tag_name=”h3″ color=”#393836″ size=”20″ font_weight=”bold” font_style=”inhert” margin_bottom=”0″ font_family=”none”] Сон ми е ревија на Викторија Сикрет [/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false”] Broj 17, јули 2015 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1426063414431{margin-top: 30px !important;margin-bottom: 40px !important;}”][vc_column_text disable_pattern=”false”]Се чувствувам најудобно во спортска и лежерна облека Бојана Симоновиќ Најуспешната Македонка во светот на модата […]

Категорија: Списание BETTY

јули 23, 2015

Живот со суво око

Суво око претставува состојба на квалитативен или квантитативен недостиг на солзи, со што се намалува подмачкувањето и навлажнувањето на очите.

Категорија: Здравje

јуни 29, 2015

Прилеп

Распослан во плодната Пелагонија, надалеку познат по тутунот, квалитетниот мермер, ширденот, ве пречекува Прилеп, градот на Цепенков, на Крале Марко, на Итар Пејо, на прилепчани познати мајтапџии

Категорија: Патување

јуни 29, 2015

Бидермаер

Обичај е цвеќето да се реди кружно, а ние избравме црвени ружи и зелени хортензии од градината, бидејќи заедно означуваат романтика, склад, свежина, срдечност и разбирање

Категорија: BETTY работилница

јуни 23, 2015

Скокови во вода

Скоковите од поголеми висини се опасна активност и препорачливо е да ги изведуваат само подготвени и искусни скокачи, бидејќи опасноста од погрешно влегување во вода може да доведе до сериозни, па дури и до фатални повреди

Категорија: Спорт

јуни 23, 2015

Хмељ

Хмељот е повеќегодишно растение обраснато со кратки, остри влакна. На едни единки се наоѓаат само машки, а на други само женски цветови.

Категорија: Билки

јуни 23, 2015

Пилатес

Пилатесот е идеален за сите оние кои не сакаат да скокаат или трчаат, но сакаат кондиција и подвижност на целото тело, а го практикуваат и многу славни личности, како, на пр., Мадона, Џулија Робертс, Хју Грант, Ванеса Вилијамс, Бритни Спирс и многу други

Категорија: Спорт

јуни 23, 2015