Фармацевти
Контакт

Најпогодна храна за намалување и превенција на целулитот

Диета и слабеење

Најпогодна храна за намалување и превенција на целулитот

Кристина Ѓорѓева Дипл. Фармацевт Аптека Вивалек, Скопје | • Ленено...

Вечната борба со целулитот

Кристина Ѓорѓева Дипл. Фармацевт Аптека Вивалек, Скопје | Целулитот, познат...

Дебелина – естетски или медицински проблем?

д-р Наташа Недеска Минова специјалист интернист ЈЗУ Општа болница „8...

Дебелината не е естетски, туку медицински проблем

асс. д-р Билјана Тодорова ЈЗУ УНИВЕРЗИТЕТСКА КЛИНИКА ЗА ЕНДОКРИНОЛОГИЈА, ДИЈАБЕТЕС...

5 клучни совети за почетници во теретана

| Марио Јовановски Персонален фитнес тренер Денес ќе ги разгледаме...

Преку мали промени во секојдневието до значајно подобрување на физичкото и менталното здравје

| Софија Манчева психолог, психотерапевт под супервизија и фитнес тренер...

Диети креирани за вашите потреби

| виш научен соработник д-р Драгица Зенделовска ONE HOSPITAL надворешен соработник од областа на нутригеномијата Ако се земе предвид дека причините за зголемена телесна тежина се различни, тогаш со сигурност можеме да заклучиме дека не постои универзална диета која може да им помогне на сите кои имаат проблем со дебелина. Популарните диети ветуваат брз резултат, […]

Категорија: Диета и слабеење

август 1, 2020

Како да се мотивирате за да се вратите назад на вежбањето?

| Ајде на шопинг | Еден од начините со коишто ќе успеете да се мотивирате за да се вратите назад на вежбањето е купувањето нова опрема. Ова е одличен период од годината кога ќе може да ги искористите пост-новогодишните попусти и да се освежите со нов пар на спортски патики или пак некое друго парче спортска […]

Категорија: Диета и слабеење

јануари 1, 2020

Свежата храна лекува

| Прочистување на телото по празничните гозби Предновогодишната еуфорија, заедно со многуте празнични трпези придонесуваат во прекумерно количество на храна и алкохол во нашето тело. Не само што јадеме повеќе, туку истовремено внесуваме разновидна храна во телото. Зад нас остана период на многу слави, семејни вечери и предновогодишни прослави каде големиот дел од храната ја […]

Категорија: Диета и слабеење

јануари 1, 2020

Детоксикација на организмот по празниците

Дипл.фармацевт Апостолова Катерина Аптека Хигија Фарм – Кочани | Секоја година празничната атмосфера не може да биде целосна без празничните специјалитети. Но, прејадувањето и пиењето алкохол за време на празниците не влијаат само на нашата фигура, туку ги зголемуваат и вредностите на штетните материи во организмот. Црниот дроб, белите дробови, бубрезите, цревата и кожата, сите […]

Категорија: Диета и слабеење

јануари 1, 2020