Фармацевти
Контакт

Негувани стапала

Убавина

Негувани стапала

| За убави и негувани стапала Во летниот период кога...

КАПКА ЗДРАВЈЕ – Рицинусово масло

| Рицинусовото масло е многу корисно масло кое своите придобивки...

Време е за велосипед!

| Пролетта е идеално време кога временските услови ви дозволуваат...

Целулит

дипл. фармацевт Александра Тасева АПТЕКА АРКА, ВИНИЦА | Во лето...

Алопеција ареата

| д-р Наташа Теовска Митевска спец. дерматовенеролог Приватна општа болница...

Вежби по породувањето

| Вежби по породувањето Физичката активност е корисна навика во...

Младоста е убава, но не трае вечно

| Младоста е убава, но не трае вечно Не очајувајте доколку ве натажи помислата дека младоста не е вечна, бидејќи жената е убава на секоја возраст. Со цел да ја зачувате убавината, потребно е да водите грижа за вашиот изглед и да ја негувате својата кожа. Која е тајната? Кои се основните правила? Првите знаци […]

Категорија: Убавина

март 1, 2020

Добро познат, но ретко практикуваниот третман со пареа

| Добро познат но ретко практикуваниот Третман со пареа – Начин со кој што може да го освежите изгледот на вашата кожа во домашни услови За остатоците од шминката, мртвиот слој на кожата и сите насобрани нечистотии на вашето лице…Разгледајте ги придобивките од третманот со пареа на вашето лице и дознајте како за еден ден да ја […]

Категорија: Убавина

јануари 1, 2020

Нега на кожата во зимскиот период

Дипл.фармацевт Димитрова Јорданка Аптека Фитомед-Кочани | Зимата има посебен шарм и убавина. Прославите и празниците ке бидат уште поблескави кога ќе ги дополниме со нашиот убав изглед.Тоа значи сјајна, одморена кожа и добро расположение. Но, за да остане кожата убава и сјајна во зима, потребна е посебна нега. Во спротивно, доаѓа до оштетувања на слоевите […]

Категорија: Убавина

јануари 1, 2020

Златен допир

| Златната маска е вистински хит на годината што изминува. Голем дел од козметичките компании овој производ го воведоа како дел од редовните линии за убавина. Најновите истражувања спроведени во последните години, доведоа до откривање на оригинална и совршена технологија за подмладување на кожата со 24 каратно злато. За златото и за неговото благородно дејство […]

Категорија: Убавина

декември 1, 2019