Фармацевти
Контакт

Преку мали промени во секојдневието до значајно подобрување на физичкото и менталното здравје

Спорт

Преку мали промени во секојдневието до значајно подобрување на физичкото и менталното здравје

| Софија Манчева психолог, психотерапевт под супервизија и фитнес тренер...

Интервју – Андреј Стојановски – Плива кон успесите

| Имавме особено задоволство да разговараме со Андреј Стојановски, момче...

Време е за велосипед!

| Пролетта е идеално време кога временските услови ви дозволуваат...

Интервју – Младиот фудбалер Еннур Тотре

| 1. Кој е Еннур Тотре надвор од фудбалските терени?...

Вежби по породувањето

| Вежби по породувањето Физичката активност е корисна навика во...

ИНТЕРВЈУ: Едина Муса: НЕГУВАЈТЕ ГО СПОРТСКИОТ ДУХ

|   BETTY: Во последно време се истакнавте како персонален...

Интересни информации за јогата

| Ако размислувате дали да започнете со јога, тогаш вие сте на пат да ја донесете вистинската одлука, бидејќи јогата е една од најблагодатните дисциплини за која вашето тело и дух ќе ви бидат благодарни. Главните придобивки од јогата се релаксација, подобар сон, подобра концентрација и целосно подобрување на менталното здравје. Доколку ви е потребна […]

Категорија: Спорт

февруари 1, 2020

Како да се мотивирате за да се вратите назад на вежбањето?

| Ајде на шопинг | Еден од начините со коишто ќе успеете да се мотивирате за да се вратите назад на вежбањето е купувањето нова опрема. Ова е одличен период од годината кога ќе може да ги искористите пост-новогодишните попусти и да се освежите со нов пар на спортски патики или пак некое друго парче спортска […]

Категорија: Спорт

јануари 1, 2020

Интервју – Борко Ристовски: НАДВОР ОД ГОЛОТ

| Покрај секојдневните интензивни тренинзи дали практикуваш некоја друга спортска дисциплина која ти помага при фокусирањето и пронаоѓање на балансот помеѓу улогата како татко, сопруг, репрезентативец? Поради големиот број на обврски и строгите правила кои што се дел од мојот професионален договор кој го имам со Бенфика, можам да кажам дека немам многу слободно време. […]

Категорија: Спорт

јануари 1, 2020

Магијата на елеганцијата и балансот

| Скокови, вртења и елегантни движења кои се секогаш добредојдени за нашите очи. Да одиме од другата страна на приказната и да зализгаме на ледот. Што е она кое го прави овој спорт толку интересен и актуелен? За некои, уметничкото лизгање е веројатно само хоби, но она што многумина не го знаат е дека овој […]

Категорија: Спорт

декември 1, 2019