Фармацевти
Контакт

Долго патување во автомобил со бебе е навистина стресно

Патување

Долго патување во автомобил со бебе е навистина стресно

Долго патување со бебе во автомобил е навистина стресно, но...

Ултимативниот прирачник за СПФ заштита

Прекумерната изложеност на ултравиолетовото (УВ) зрачење од сонцето претставува главната...

Патничка аптека за на одмор

ШТО ТРЕБА ДА ПОНЕСЕТЕ НА ПАТУВАЊЕ? Ако за време на...

Се подготвувате за патување?

Д-р Андреа Пуздерлиски Патувачката дијареја е еден од најчестите здравствени...

Откријте каков пријател за патување сте?

| Кога разгледувате авионски карти или понуди за патување, вие:...

Еден среќен остров

| АРУБА Аруба, остров кој се наоѓа во близина на...

Три места кои мора да ги посетите ова лето

| Пролетта е период од годината кога најчесто ги избираме дестинациите  што сакаме да ги посетиме. Често, тоа се дестинации надвор од границите на нашата земја. Понекогаш забoраваме или, пак, не знеме колку убавини крие Македонија во нејзината внатрешност. Природата тука се распослала на сите страни. Била толку многу дарежлива што насекаде покрила со раскош […]

Категорија: Патување

јуни 1, 2020

Земјата во која симболот на љубовта е црниот дроб – МАРОКО

| Мароко Мароко,  портата на  Африка кон Европа, располага со разновидни пејзажи и богата историја. Тоа е фасцинантна земја каде  живеат пријателски расположени луѓе и гостопримливи домаќини кои  ќе  ве поканат на шолја чај од нане. Климата во Мароко многу варира од сезона во сезона, така што најдобро време за посета  е во текот на […]

Категорија: Патување

април 1, 2020

Со балон над Кападокија

| Кападокија претставува мондемско туристичко место кое порано било нарекувано „земја на самовилите“. Пасабаги е една невообичаена формација на троглава самовила која е препознатлив симбол на областа. Областа се наоѓа во покраината Невшехир Анадолија, Турција, лоцирана во срцето на некогашна вулканска област. Поради вулканските ерупции пред милиони години а под влијание на временските услови, се […]

Категорија: Патување

март 1, 2020

Романтични патувања до…

| Санторини Според записите на грчкиот филозоф Платон, постоел остров наречен Атлантида, кој му припаѓал на богот Посејдон, неговата смртна жена Клито и нивните десет деца. Легендата вели дека богот Посејдон се вљубил во смртничката Клито, ќерка на Евенор и Леусип, кои живееле на врвот од мала планина. Клито била девојка со силна волја и […]

Категорија: Патување

февруари 1, 2020