Фармацевти
Контакт

Интервју со Наташа Петровиќ – Кога успехот е неизбежен

Интервју

Интервју со Наташа Петровиќ – Кога успехот е неизбежен

Добитничка на бројни награди, Наташа Петровиќ својот талент го докажа...

Интервју со Аспазија Софијанова – Храбра и енергична

Проф. Д-р Аспазија Софијанова Директорка на Клиниката за детски болести...

Интервју со Савка Тодоровска – Жените тоа го можат!

Савка Тодоровска Претседател на Националниот совет на жените | 1....

Интервју со Емра Куртишова и Дритон Вејсели – Сè е подобро кога има љубов

Дритон Вејсели 1. Во сечие срце љубовта има посебно место....

Интервју – Сè за имунитетот со д-р Митов

Што претставува имунитетот и зошто е толку важен? Околу нас...

Интервју – Остварените соништа на Елена Ристеска

| Шминка и фризура: Даниел Николовски | Крајот на секоја...

Интервју – Успешна година за Пере Нокаут

| Пере, како успеа да се одржиш во форма во оваа година на пандемија и да привлечеш убавини околу тебе и во кариерата и во приватниот живот? Пешачењето е она што успева да ме одржи во форма и физички и психички. Тоа се моментите кога буквално се исклучувам од сè и уживам во природата. А, […]

Категорија: Интервју

ноември 1, 2020

Интервју – Во ритам со Лаура Крлиу

| Успешна и амбициозна, остава длабок печат со своето влијание, а е толку млада и со светла иднина пред себе. Разговараме со Лаура Крлиу, пејачка и инструктор по танц, мултитаскинг и мултиталентирана девојка, која  сака да постигне успеси сѐ додека има насмевка на нејзиното лице. Драга Лаура, од мали нозе учествуваш на неколку фестивали, од […]

Категорија: Интервју

октомври 1, 2020

Интервју – Трио Џентлмен – Моќно и светски

Несекојдневни, посебни и екстремно квалитетни се зборовите со кои  може да се опише Трио Џентлмен. Триото е составено од професионалните оперски пејачи: Дејан Стоев – тенор, Кристијан Антовски – баритон и Јане Дунимаглоски – тенор. Нивната музика е лек за душа во сите моменти на нашето расположение. Секој од нив звучи преубаво, но заедно во […]

Категорија: Интервју

септември 2, 2020

Интервју – Андреј Стојановски – Плива кон успесите

| Имавме особено задоволство да разговараме со Андреј Стојановски, момче кое  на својот врат го донесе кај нас сребрениот медал од Светското првенство во пливање за лица со оштетен слух. Андреј ни даде одговори на сите прашања што му ги поставивме, скромно и во свој стил. 13-годишниот тренинг во пливање го оформиле во млада личност […]

Категорија: Интервју

август 1, 2020