Фармацевти
Контакт

Волнени чорапи

Мода

Волнени чорапи

Некогаш дел од народната носија и потреба за затоплување во...

Вечна елеганција

Кожени салонки, чанта и каиш, свилени ешарпи и бисерен ѓердан,...

Елегантни во џемпер

Ладното време бара топла облека, а џемперот е парче облека...

Пелерина

Во минатото пелерината била неизоставно парче облека на европските аџии...

Бела кошула

Славната дизајнерка Вера Ванг од Њујорк вели дека „слоевитоста дава...

Слоевита облека

Славната дизајнерка Вера Ванг од Њујорк вели дека „слоевитоста дава...

Летни фризури

Во летната сезона 2017 се носат едноставни, свежи и природни фризури, направени за неколку минути, без употреба на фен и други топли апарати кои дополнително ја сушат косата

Категорија: Мода

август 1, 2017

Бел летен фустан

Елеганција и шик се одлика на секој добро скроен и сошиен фустан, меѓу кои оние со бела боја се истакнуваат со посебна женственост, уште од тоалетата на Мерлинка во филмот „Седум години верност“, па на црвениот тепих со задоволство ја носат многу холивудски ѕвезди како Ема Вотсон, Гвинет Палтроу и Сандра Булок

Категорија: Мода

јули 1, 2017

Костим за капење

Идеалниот костим за капење е оној кој со кројот и изборот на материјал ќе одговара на нашата градба на телото, ќе ги прикрива недостатоците и ќе ги истакнува атрибутите, во кој ќе се чувствуваме удобно, самоуверено и привлечно

Категорија: Мода

јуни 1, 2017

Тексас јакна

Првата тексас јакна во1880 година ја направил Леви Штраус и ја наменил на железничарите, рударите и каубојците. Во половината на 20 век станува симбол на младешкиот бунт до таа мера што ја забрануваат во американските училишта, за две децении подоцна да стане миленичка на модните креатори и обичните луѓе, кои ја сакаат, пред сè, поради практичноста и издржливоста

Категорија: Мода

мај 1, 2017